Gündem
Giriş Tarihi : 14-06-2021 01:02   Güncelleme : 14-06-2021 01:02

YUKARI AFRİN BARAJI VE SATIŞ HATTI AÇILDI

Kilis’in 2070 yılına kadar içme ve kullanma suyu sorunu çözecek Afrin Barajı ve İsale Hattı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Vahdettin Köşkü’nden canlı bağlantı ile teşrifi, Tarım ve Orman Bakanı Dr

YUKARI AFRİN BARAJI VE SATIŞ HATTI AÇILDI

Kilis’in 2070 yılına kadar içme ve kullanma suyu sorunu çözecek Afrin Barajı ve İsale Hattı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Vahdettin Köşkü’nden canlı bağlantı ile teşrifi, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin de baraj alanından katılımıyla hizmete girdi.

Kilis’imizin 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak olan Yukarı Afrin Barajı ve isale hattının açılışıyla ilgili açıklama yapan Kilis Belediye Başkanı Servet Ramazan “Bu büyük projede emeği geçen başta Sn. Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’ye, önceki dönem Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’ya DSİ Genel Müdürümüz Sn. Kaya Yıldız’a, İl Başkanımıza ve İl Milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Başından sonuna bu projede emeği olan Merhum Belediye Başkanımız Av. Mehmet Abdi Bulut’u rahmetle ve saygıyla anıyorum. Memleketimize ve siz kıymetli hemşerilerimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.