Eğitim
Giriş Tarihi : 09-07-2021 22:20   Güncelleme : 09-07-2021 22:20

Üniversitemizde Akademik Cübbe Giyme ve Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Üniversitemizde Akademik Cübbe Giyme ve Ödül Töreni Gerçekleştirildi   Üniversitemizin fakülte ve yüksekokullarında görev yapan ve son iki yıl içerisinde profesör, doçent ve doktor unvanı alan öğretim üyelerine, yeni atanan araştırma görevlisi ve öğretim görevlilerine “Akademik Cübbe Giyme ve Ödül Töreni” düzenlendi

Üniversitemizde Akademik Cübbe Giyme ve Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Üniversitemizde Akademik Cübbe Giyme ve Ödül Töreni Gerçekleştirildi

 

Üniversitemizin fakülte ve yüksekokullarında görev yapan ve son iki yıl içerisinde profesör, doçent ve doktor unvanı alan öğretim üyelerine, yeni atanan araştırma görevlisi ve öğretim görevlilerine “Akademik Cübbe Giyme ve Ödül Töreni” düzenlendi. 

Üniversitemiz Kütüphane ve Kongre Merkezi’nde Covid-19 salgın önlemleri kapsamında gerçekleştirilen törene; Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun başta olmak üzere İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Alkan, Üniversitemiz Rektör Yardımcıları, Fakülte Dekanları, Yüksekokul Müdürleri, Şube Başkanları, Üniversitemiz akademik ve idari personeli katıldı.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve müzik dinletisinin ardından başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, geçtiğimiz yıl Covid-19 salgın hastalığı sebebiyle gerçekleştirilemeyen “Akademik Cübbe Giyme ve Ödül Töreni”nin gecikmeli de olsa yapılması ve bu güzel süreçleri hep birlikte yaşamanın verdiği memnuniyetini dile getirdi. Rektör Karacaoşkun,  2019-2021 eğitim öğretim yılları arasında çalışmalarını tamamlayarak görevde yükselme başarısı gösteren fakülte ve yüksekokullarda profesörlük, doçentlik ve doktor öğretim üyeliği kadrolarına atanan ve 2019-2021 eğitim öğretim döneminde Üniversitemizde göreve yeni başlayan öğretim elemanlarına çalışmalarında başarılar dileyerek tebrik etti. 

Açılış konuşmasının ardından Üniversitemiz Rektörü Karacoşkun, İstanbul Üniversitesi Rektörü Ak ve Bingöl Üniversitesi Rektörü Çapak görevde yükselen ve yeni atanan akademik personele belgelerini takdim ederek tebrik ettiler. Ayrıca devlet kurumlarında 25 hizmet yılını dolduran akademik ve idari personel ile yaptıkları çalışmalarla Üniversitemizin gelişmesine katkı sağlayan çeşitli birim görevlilerine hizmet takdir belgelerini vererek tebrik ettiler. 

Tören, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.