Eğitim
Giriş Tarihi : 07-04-2021 14:57   Güncelleme : 07-04-2021 14:57

Uluslararası Öğrencilerimizin Etkinlikleri Devam Ediyor

Uluslararası Öğrencilerimizin Etkinlikleri Devam Ediyor   Farklı kültürleri ve zenginlikleriyle dünyanın farklı bölgelerinden Üniversitemize eğitim almak amacıyla gelen öğrencilerimiz, Türkçe hazırlık eğitimlerine devam ediyor

Uluslararası Öğrencilerimizin Etkinlikleri Devam Ediyor

Uluslararası Öğrencilerimizin Etkinlikleri Devam Ediyor

 

Farklı kültürleri ve zenginlikleriyle dünyanın farklı bölgelerinden Üniversitemize eğitim almak amacıyla gelen öğrencilerimiz, Türkçe hazırlık eğitimlerine devam ediyor. Kilis 7 Aralık Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Diller Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde (TÖMER) Türkçe öğrenen öğrencilerimize yönelik Üniversitemizin ve kültürümüzün tanıtılması amacıyla, salgın koşulları da dikkate alınarak, sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenleniyor. 

Uluslararası öğrencilerimizin ülkemize uyum sağlamalarını, ülkemiz hakkında iyi izlenimler edinmelerini ve yetişmiş bireyler olarak gönüllü kültür elçilerimiz sıfatıyla ülkelerine dönmelerini amaç edinen Üniversitemizde, öğrencilerimizin yeni ülkelerine ve Türkçeye olan entegrasyonlarını kolaylaştırmak adına yüz yüze eğitim veriliyor.

Covid-19 tedbirleri kapsamında yapılan derslerde Türkçe öğretiminin yanı sıra Türk dilini, sanatını, tarihini, ülkemizin millî ve yerli değerlerini tanıtmak adına Türk kültürü ile ilgili etkinlikler de gerçekleştiriliyor. Bu doğrultuda Türk kahvesi ve yöresel yemek ikramı, yerel türkülerin dinlenmesi, şiir dinletileri gibi etkinliklerin yanında sinema, televizyon, internet gibi medya endüstrilerinden istifade edilerek Türk kültürü ile ilgili filmler, videolar da uluslararası öğrencilerimiz ile buluşturuluyor.