Ekonomi
Giriş Tarihi : 27-10-2021 00:41   Güncelleme : 27-10-2021 00:41

SÜRÜ YÖNETİMİ ELEMANI KURSU SERTİFİKA TÖRENİ

SÜRÜ YÖNETİMİ ELEMANI KURSU SERTİFİKA TÖRENİ

SÜRÜ YÖNETİMİ ELEMANI KURSU SERTİFİKA TÖRENİ

İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Sürü Yönetimi Elemanı kursu, 20 Eylül 2021 tarihinde başlayıp ve 06 Ekim 2021 tarihinde bitmiş ve kursumuza 8 üreticimiz katılarak sertifika almaya hak kazanmıştır.

Sürü Yönetimi Elemanı Kursunda, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü personeli Ziraat Mühendisi Soner YILMAZ tarafından kursiyerlere; Koyun ve Keçi ırkları, sürü güvenliği, çayır ve mera bilgisi, barınak(ağıl) ortamı bilgisi, küçükbaş hayvan bakım, besleme bilgisi ve hastalıkları, aşı-aşılama bilgisi ile sürüde dönemsel uygulamalar hakkında teorik ve pratik bilgiler verildi. 

Sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda İl Müdürümüz Mehmet Nuri KÖKÇÜOĞLU, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürümüz Süleyman SAĞCAN ile Ziraat Mühendisi Soner YILMAZ ve Kursiyerlerin katılımlarıyla düzenlenen tören ile sertifikaları verildi.

Törende yetiştiricilerimizin talep ve sorunlarını dinleyen KÖKÇÜOĞLU; “İlimiz hayvancılığının geliştirilmesi ve Ülke Hayvancılığında söz sahibi konuma gelinmesi amacıyla yetiştirici ve üreticilerimize yönelik kurs ve eğitimlerimizin devam edeceğini ve her zaman ilimiz yetiştiricilerinin beceri ve bilgilerini arttırmalarına katkıda bulunacaklarını, küçükbaş hayvancılık konusunda hazırlanacak projeler ile yetiştiricilerimizin destekleneceğini”  söyledi. Daha sonra kursiyerlere sertifikaları verildi.