Ekonomi
Giriş Tarihi : 23-11-2021 19:14   Güncelleme : 23-11-2021 19:14

Polateli İlçemizde Buğday Tohumu Dağıtım Töreni

Polateli İlçemizde Buğday Tohumu Dağıtım Töreni

Polateli İlçemizde Buğday Tohumu Dağıtım Töreni

“Tohumum Yerli Üretimim Milli Projesi” kapsamında İlimiz Polateli ilçemizde Polateli Kaymakamımız Semih DOĞANOĞLU, Polateli Belediye Başkanı Hakkı ÇELİK, İl Müdürümüz Mehmet Nuri KÖKÇÜOĞLU, İl Genel Meclis Üyesi Cuma AVCI, Ramazan KURŞUNOĞLU, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Alaiddin APALAK, Polateli İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fatma KUNDAKÇI ve çiftçilerimizin katılımı ile düzenlenen törenin ardından buğday tohumu dağıtımı gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü, Kilis Valiliği ve Kilis Belediye Başkanlığı tarafından desteklenen Tohumum Yerli Üretimim Milli Projesi kapsamında Polateli İlçemize % 50 si hibe olarak kamu tarafından karşılanan, 3.500 kg Ceyhan-99 Ekmeklik Buğday ve 83.800 kg Zühre Makarnalık Buğday çeşidi olmak üzere toplam 87.300 kg yerel buğday tohumu dağıtımı yapılacağını belirten İl Müdürü Kökçüoğlu; “Yaşadığımız Pandemi süreci gıdanın ve tarımsal üretimin çok önemli olduğunu bizlere bir kez daha hatırlattı. Bizler üretmek ve nüfusumuzu doyurmak zorundayız. Çiftçilerimizin üretirken karşılaştığı zorluklardan, maliyet artışlarından, kuraklık ve benzeri nedenlerle oluşan verim düşüklüğünden haberdarız. Bu nedenle çiftçilerimizin üretim maliyetlerini nasıl düşürürüz, verim artışını nasıl sağlarız ve daha çok nasıl destekleyebilirizin gayreti içerisindeyiz. Sürekli sahada siz çiftçilerimizin yanındayız. Üretmek sizden, destek bizden.” dedi.

Kökçüoğlu; çiftçilerimize hayırlı olması dileğiyle, emeği geçen herkese teşekkür ederek, bol ve bereketli kazançlar diledi.