Ekonomi
Giriş Tarihi : 22-11-2021 23:08   Güncelleme : 22-11-2021 23:08

Musabeyli İlçemizde Buğday Tohumu Dağıtım Töreni

Musabeyli İlçemizde Buğday Tohumu Dağıtım Töreni

Musabeyli İlçemizde Buğday Tohumu Dağıtım Töreni

Tarım ve Orman Bakanlığı, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü, Kilis Valiliği ve Kilis Belediye Başkanlığı tarafından desteklenen “Tohumum Yerli Üretimim Milli Projesi” kapsamında İlimiz Musabeyli ilçemizde İl Müdürümüz Mehmet Nuri KÖKÇÜOĞLU, İl Genel Meclis Üyesi Hasan BOZKURT, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Alaiddin APALAK, Musabeyli İlçe Tarım ve Orman Müdürü Nurettin YILDIZ ve çiftçilerimizin katılımı ile düzenlenen törenin ardından buğday tohumu dağıtımı gerçekleştirildi.

Tohumum Yerli Üretimim Milli Projesi kapsamında Musabeyli İlçemize % 50 si hibe olarak kamu tarafından karşılanan, 4800 kg Ceyhan-99 Ekmeklik Buğday ve 47.150 kg Zühre Makarnalık Buğday çeşidi olmak üzere toplam 51.950 kg yerel buğday tohumu dağıtımı yapılmıştır.

Tören de konuşan İl Müdürü Kökçüoğlu; “Küresel ısınma, Pandemi ve tüm dünyada yaşanan maliyet artışlarına bağlı olarak meydana gelen verim düşüklüğü ve kazanç kayıplarının önlenmesi ve üretimde devamlılığın sağlanması amacıyla Bakanlığımız Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü, Kilis Valiliği ve Kilis Belediye Başkanlığı tarafından desteklenen “Tohumum Yerli Üretimim Milli Projesi” kapsamında buğday tohumluğu dağıtımını gerçekleştirmekteyiz. Bakanlığımızın son zamanlardaki amacı bu zor şartlar altında çiftçilerimizin yanında ve destekçisi olmak, tarımsal üretimden uzaklaşmalarını önlemektir. Hemen hemen bitkisel üretimin her dalında kamunun destekleri artarak devam etmektedir. Sizler yeter ki üretin devletimiz her zaman yanınızda ve destekçiniz olacaktır.” dedi.  

Kökçüoğlu; çiftçilerimize hayırlı olması dileğiyle, emeği geçen herkese teşekkür ederek, bol ve bereketli kazançlar diledi.