Ekonomi
Giriş Tarihi : 11-02-2022 06:37   Güncelleme : 11-02-2022 06:37

İLİMİZ SEKTÖR BULUŞMASI

İLİMİZ SEKTÖR BULUŞMASI

İLİMİZ SEKTÖR BULUŞMASI

​Tarımsal ve hayvansal üretimin geliştirilmesi, çiftçilerimizin gelirinin arttırılması, refah düzeyinin yükseltilmesi, sorunların tespiti ve çözümüne yönelik görüş, öneri ve taleplerin dile getirilerek raporlandığı Sektör Buluşması İl Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Kilis İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Nuri KÖKÇÜOĞLU moderatörlüğünde, İl Müdür Yardımcılarımız, Şube ve İlçe Müdürlerimiz, Birlik, Oda, Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanları, Kamu Kurumları ile Tarıma Dayalı Sanayi Temsilcileri, yetiştirici ve üreticilerimizin katılımları ile gerçekleşen Sektör Buluşmasında tüm paydaşlarımız; İlimiz Tarımına dair görüş, öneri ve taleplerini dile getirmiştir. Yine ihtiyaç duyan paydaşlarımızın görüş, öneri ve talepleri yazılı olarak alınmıştır.

Katılımcı bir ortamda, ilimiz tarım sektörüne dair sözü olan tüm paydaşların katılımı ile gerçekleştirilen Sektör Buluşmasına fikir, öneri ve projeleri ile katkı sağlayan bütün konuklara teşekkür eden İl Müdürümüz KÖKÇÜOĞLU “Dile getirilen veya yazılı olarak belirtilen bütün hususlar rapor haline getirilecek. Tarafımızdan yapılması gerekenler için çalışmalar hemen başlatılacak. Bakanlığımız tarafından çözüme kavuşturulabilecek hususlar ise yakın zamanda Antalya ilinde yapılacak toplantıda Bakanlığımız yetkililerine iletilecek” dedi. Sektör Buluşmasının İlimiz tarımı ve çiftçimize hayırlı olması dileğinde bulundu.