Ekonomi
Giriş Tarihi : 25-06-2021 06:17   Güncelleme : 25-06-2021 06:17

İl Müdürümüz Bahçe Ziyaretlerinde Bulundu

Kilis İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Nuri KÖKÇÜOĞLU, İl Müdür Yardımcısı Mehmet ÖZÜBERK, Kilis Basın Cemiyeti (KBC) başkanı Abdullah ALPDAĞ ve Akçabağlar Köy Muhtarı Veysel DEMİR’le birlikte; İlimiz Akçabağlar köyünde Kiraz, Ceviz ve Biber bahçelerinde incelemelerde bulundu

İl Müdürümüz Bahçe Ziyaretlerinde Bulundu

Kilis İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Nuri KÖKÇÜOĞLU, İl Müdür Yardımcısı Mehmet ÖZÜBERK, Kilis Basın Cemiyeti (KBC) başkanı Abdullah ALPDAĞ ve Akçabağlar Köy Muhtarı Veysel DEMİR’le birlikte; İlimiz Akçabağlar köyünde Kiraz, Ceviz ve Biber bahçelerinde incelemelerde bulundu.

Sahada incelemelerde bulunarak çiftçilerimizin sorunlarını dinleyen KÖKÇÜOĞLU “Bakanlık olarak daima çiftçilerimizin yanındayız. İhtiyaç duyulan her türlü teknik bilgiyi kendileriyle paylaştık. Verdiğimiz desteklemeler ile maddi olarak çiftçilerimizin yanında duruyor, yaptığımız karşılıklı ziyaretler ile üreticilerimizi bilgilendiriyor ve sorunlarına çözüm arıyoruz. Bu faaliyetlerimiz neticesinde çiftçimizin yüzünün güldüğünü görmek bizleri mutlu ediyor. İlimizde son zamanlarda artan üretim alanıyla tarımsal gelir kalemi haline gelen kurutmalık ve salçalık biber yetiştiriciliğinin artmasını memnuniyetle karşılıyoruz. Önümüzdeki yılda sebze üreticileri birliğimiz aracılığıyla üreticilerimizi kendi fidelerini kendileri üretebilir hale getirmek için gerekli çalışmaları yapıyoruz. İlimizde artan kuraklık ve tarım işçisi maliyetlerinin etkilerini azaltmak adına meyveciliğin geliştirilmesi gerektiğinin farkındayız.  Erken satışa sunulan Kiraz ve ilimize adapte olan çeşitlerle Ceviz üretim alanının artması için çiftçilerimizi desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Akçabağlar köyünde örnek çiftçi olarak bilinen Mehmet Ali CAN ve köy muhtarı Veysel DEMİR, İl Müdürümüze köydeki tarımsal sorun ve gelecekteki üretim planlarını aktararak ziyaretlerinden dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.