Ekonomi
Giriş Tarihi : 28-10-2021 18:24   Güncelleme : 28-10-2021 18:24

Gıda Denetim Seferberliği

Gıda Denetim Seferberliği

Gıda Denetim Seferberliği

Bakanımız Sn. Bekir PAKDEMİRLİ’nin 25.10.2021 Pazartesi günü basın açıklaması ile ilan ettiği Denetim Seferberliği kapsamında işyerlerinin denetimi İl Müdürümüz Sn. M. Nuri KÖKÇÜOĞLU’nun katılımı ile devam etmektedir.

Denetimler ile ilgili açıklamada bulunan KÖKÇÜOĞLU; Denetimlerimizin 365 gün 24 saat aralıksız sürmekte olduğunu dile getirerek Sn. Bakanımız yaptığı açıklamalarda “En İyi Denetçi Tüketicidir” anlayışının önemini vurgulamıştır. Tüketicilerimizin korunması ve aynı zamanda üreticilerimize de rehberlik edilmesi amaçlanarak denetimlerimiz hız kazanmıştır. dedi.

Denetim denince insanların sadece ceza gibi konuları algılamaması gerektiğini belirten KÖKÇÜOĞLU denetimin amacı yanlışı düzeltmek, üretimin belirlenen uygun şartlarda devamını sağlamak ve sektöre rehberlik edilerek yeni uygulamaların üretime dâhil edilmesini sağlamak olduğunu belirtti.

Tüketicilerimizin her türlü dilek, öneri ve şikâyetlerini ALO GIDA 174 hattına veya 05011740174 Whatsapp ihbar hattına iletebileceklerini hatırlatan Sn. KÖKÇÜOĞLU halkımızın güvenilir gıdaya ulaşmasının sağlanması için İl Müdürlüğümüz çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir diyerek sözlerini bitirdi.