Ekonomi
Giriş Tarihi : 07-04-2022 07:12   Güncelleme : 07-04-2022 07:12

FAO Uygulamalı Çiftçi Okulu Girdi Paketi Dağıtım Programı

FAO Uygulamalı Çiftçi Okulu Girdi Paketi Dağıtım Programı

FAO Uygulamalı Çiftçi Okulu Girdi Paketi Dağıtım Programı

İl Müdürlüğümüz ile FAO (Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü) arasında imzalanan proje kapsamında Sebze Yetiştiriciliği Uygulamalı Çiftçi Okulu 23.09.2021 tarihinde başlamış ve 23.11.2021 tarihinde son modül toplantısı (toplamda 6 modül) gerçekleştirilerek tamamlanmıştır.

Müdürlüğümüz toplantı salonunda İl Müdürümüz Mehmet Nuri KÖKÇÜOĞLU, İl Müdür Yardımcılarımız Mehmet ÖZÜBERK ve Seyfullah GENCER, Koordinasyon ve Tarımsal veriler Şube Müdürü Züleyha PAMUKOĞLU, İl Müdürlüğü FAO Proje Ekibi, Sebze Yetiştiriciliği Uygulamalı Çiftçi Okulu’nun kolaylaştırıcısı Mehmet CANARSLAN’ nın katılımları ile düzenlenen programda Uygulamalı Çiftçi Okulunu başarıyla tamamlayan 25 faydalanıcının her birine 1 adet (toplamda 25 adet) ot biçme makinesi ile sertifika dağıtımı yapıldı.

Programda çiftçilerimize hitaben konuşan KÖKÇÜOĞLU “Bir yanda Pandemi, bir yanda savaş, bir yanda doğal afetler ve bunlara bağlı yaşanan girdi maliyetlerindeki artış. İçerisinde bulunduğumuz bu zor şartlar siz çiftçilerimizin ve yaptığınız tarımsal üretimin önemini daha çok arttırdı. Her zamankinden daha çok, inadına üretmemiz şart. Bu süreçte sizler kendinizi zorlayarak üreteceksiniz, devlet te bütün imkanları ile yanınızda ve destekçiniz olacak. Bizler hazırladığımız ve hazırlayacağımız bu ve benzeri proje ve eğitimler ile Kilis çiftçimizin yanındayız. Üretmek sizden, destek bizden.” dedi.