Ekonomi
Giriş Tarihi : 25-11-2021 23:05   Güncelleme : 25-11-2021 23:05

Elbeyli İlçemizde Buğday Tohumu Dağıtım Töreni

Elbeyli İlçemizde Buğday Tohumu Dağıtım Töreni

Elbeyli İlçemizde Buğday Tohumu Dağıtım Töreni

“Tohumum Yerli Üretimim Milli Projesi” kapsamında İlimiz Elbeyli ilçemizde İl Müdürümüz Mehmet Nuri KÖKÇÜOĞLU, İl Genel Meclis Üyesi M.Cemil TEKBAŞ, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Alaiddin APALAK, Elbeyli İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet GERGER, Elbeyli Ziraat Odası Başkanı Ali SEVER ve  çiftçilerimizin katılımı ile düzenlenen törenin ardından buğday tohumu dağıtımı gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü, Kilis Valiliği ve Kilis Belediye Başkanlığı tarafından desteklenen Tohumum Yerli Üretimim Milli Projesi kapsamında Elbeyli İlçemize % 50 si hibe olarak kamu tarafından karşılanan, 41.700 kg Ceyhan-99 Ekmeklik Buğday ve 117.700 kg Zühre Makarnalık Buğday çeşidi olmak üzere toplam 159.400 kg yerel buğday tohumu dağıtımı yapıldı.

Sayın Bakanımızın “Çiftçilerimize selamımı götürün, üretsinler, biz Devlet olarak sahada daima yanlarında ve destekçileriyiz.” mesajını ileten İl Müdürü Kökçüoğlu; “Yaşadığımız bu zor süreçte elinde imkanı olan her çiftçimiz karşılaştığı zorluklara, maliyet artışlarına, kuraklık ve benzeri nedenlerle oluşan verim düşüklüğüne rağmen tüm şartları zorlayarak üretmek zorundadır. Aksi halde nüfusumuzu doyurmamız ve bu zor mücadeleden başarıyla çıkmamız imkansızdır. Bizler çiftçilerimizin sıkıntılarını çok iyi biliyor ve ona göre tedbirler almaya çalışıyoruz. Daima sahada siz çiftçilerimizin yanındayız. Üretmek sizden, destek bizden.” dedi.

Kökçüoğlu; çiftçilerimize hayırlı olması dileğiyle, emeği geçen herkese teşekkür ederek, bol ve bereketli kazançlar diledi.