Ekonomi
Giriş Tarihi : 01-06-2021 14:03   Güncelleme : 01-06-2021 14:03

Dinamik Denetim Modeli Kapsamında Denetimler Devam Ediyor

Dinamik Denetim Modeli Kapsamında;  İl Müdürümüz Mehmet Nuri KÖKÇÜOĞLU Müdürlüğümüz gıda kontrolör ekiplerinin denetimine katıldı

Dinamik Denetim Modeli Kapsamında Denetimler Devam Ediyor

Dinamik Denetim Modeli Kapsamında;  İl Müdürümüz Mehmet Nuri KÖKÇÜOĞLU Müdürlüğümüz gıda kontrolör ekiplerinin denetimine katıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen genelge ile Kontrollü Normalleşme Döneminde Dinamik Denetim Modeli temel esasları kapsamında gıda denetimleri başladı.

İl Müdürümüz Kökçüoğlu’nun eşlik ettiği denetimde, Müdürlüğümüz teknik personeli birçok işletmeyi gezerek kontrollü normalleşme döneminde alınması gereken tedbirlerle ilgili denetim faaliyetinde bulundular.

Yapılan denetimde Kökçüoğlu, “Esnaflarımız ve müşterilere bilgilendirme faaliyetinde bulunarak ilimizi hep birlikte en kısa sürede haritada mavi renge dönüştürmek için hassasiyetle temizlik, maske, mesafe ve tüm kurallara uyarak bu süreci atlatacağız” ifadelerini kullandı. 

Gıda Kontrol ekiplerimiz tarafından genel ve özel hijyen kurallarına uyulması, maske kullanımı, sosyal mesafenin korunması,  ürünlerin tüketicilere sunumu esnasında muhafaza koşulları ve hijyen koşullarının sağlanması amacıyla kontrol ve denetimler gerçekleştirmiştir. Yapılan resmi kontrollerde işletmelerde personel, işletme sahipleri ve vatandaşlara COVİD-19 virüsü tedbirleri ve işletme içi salgın planı hakkında bilgilendirme yapılmıştır.