Ekonomi
Giriş Tarihi : 23-10-2021 04:54   Güncelleme : 23-10-2021 04:54

ARI YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU SERTİFİKA TÖRENİ

ARI YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU SERTİFİKA TÖRENİ

ARI YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU SERTİFİKA TÖRENİ

İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Arı Yetiştiriciliği kursu tamamlandı. 27 Eylül 2021 tarihinde başlayan ve 07 Ekim 2021 tarihinde biten kursa 19 üreticimiz katılmış ve sertifika almaya hak kazanmıştır.

Arı Yetiştiriciliği Kursunda, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü personeli Veteriner Hekim Mustafa KAYA tarafından kursiyerlere; bal arısı ırkları, koloni bireyleri ve düzeni, mevsimsel bakım ve kışlatma işlemleri, bal üretimi, diğer arı ürünlerinin üretimi, ana arı yetiştiriciliği, ballı bitkiler, gezginci arıcılık, arı sağlığı ve arıcılıkta kullanılan teknolojik alet ve ekipman konularında teorik ve pratik bilgiler verildi.  

Sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda İl Müdürümüz Mehmet Nuri KÖKÇÜOĞLU, İl Müdür Yardımcımız Mehmet ÖZÜBERK, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürümüz Süleyman SAĞCAN ile Kilis Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Rıza AÇIKEL’in katılımlarıyla düzenlenen tören ile sertifikaları verildi.

Törende arıcılarımızın talep ve sorunlarını dinleyen KÖKÇÜOĞLU; “İlimiz arıcılığının geliştirilmesi ve ülke arıcılığında söz sahibi konuma gelinmesi amacıyla yetiştirici ve üreticilerimize yönelik kurs ve eğitimlerimizin devam edeceğini ve her zaman ilimiz arıcılarının beceri ve bilgilerini artırmalarına katkıda bulunacaklarını, arıcılık konusunda hazırlanacak projeler ile arı yetiştiricilerimizin destekleneceğini”  söyledi.