Ekonomi
Giriş Tarihi : 24-09-2021 04:54   Güncelleme : 24-09-2021 04:54

AÇIKTA SEBZE YETİŞTİRİCİLİĞİ UYGULAMALI ÇİFTÇİ OKULU AÇILIŞI

İl Müdürlüğümüz ve FAO işbirliği ile proje kapsamında; 2021 yılı içerisinde Uygulamalı Çiftçi Okulu olarak başlatılan ikinci program olan “Açıkta Sebze Yetiştiriciliği Uygulamalı Çiftçi Okulu” nun açılış toplantısı, İl Müdürümüz Mehmet Nuri KÖKÇÜOĞLU’nun katılımları ve Sebze Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet CANARSLAN’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi

AÇIKTA SEBZE YETİŞTİRİCİLİĞİ UYGULAMALI ÇİFTÇİ OKULU AÇILIŞI

İl Müdürlüğümüz ve FAO işbirliği ile proje kapsamında; 2021 yılı içerisinde Uygulamalı Çiftçi Okulu olarak başlatılan ikinci program olan “Açıkta Sebze Yetiştiriciliği Uygulamalı Çiftçi Okulu” nun açılış toplantısı, İl Müdürümüz Mehmet Nuri KÖKÇÜOĞLU’nun katılımları ve Sebze Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet CANARSLAN’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Açılışta bir konuşma yapan Kökçüoğlu; “Bu Uygulamalı Çiftçi Okulumuzu İlimizde daha önce açılan 4 Uygulamalı Çiftçi Okulundan ayıran önemli bir fark 25 faydalanıcının tamamının kadın üreticilerden oluşmasıdır. Tarım sektörü içerisinde özellikle sebze tarımında kadın iş gücü ön plana çıkmaktadır. Hayatın her alanında üretkenliği ile ailesine, ev ekonomisine ve ülke ekonomisine katkı sağlayan kadınlarımıza bu önemli emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.” dedi.